Работа в Польше без разрешения

26.07.2012
Работа в Польше без разрешения

Незважаючи на високі показники безробіття у Польщі в 2012 році працевлаштування тут можуть знайти навіть на 20% більше українців, ніж в минулому. Така ситуація пояснюється не тільки низьким рівнем заробітної плати, яка виплачується громадянам України, але також можливістю працевлаштування їх без дозволу та бюрократичної тяганини. Д-р Максим Ференц, координатор Ukrainian Desk в варшавському офісі ЮФ "Халас і Партнери" За інформацією міністерства праці і соціальної політики Польщі за період січень-травень 2012 року районні управління праці зареєстрували 139 972 заяв юридичних і фізичних осіб про намір працевлаштувати іноземців з країн, які не є членами ЕС (131 443 заяв стосується власне громадян України). Конкуренційність працівників з України збільшується також у зв’язку зі спрощенням процедури їх працевлаштування у Польщі та відсутністю додаткових витрат пов’язаних з отриманням необхідних дозволів. Відповідно до польського законодавства без дозволу на працевлаштування можуть працювати такі категорії громадян України, як: особи, які проводять семінари, проходять стажування в польських фірмах, виконують функції радників, або інші пов’язані з реалізацією проектів фінансованих з бюджету Європейського Союзу. Не мусять отримувати дозвіл на працевлаштування також вчителі іноземних мов, які працюють в дитячих садках, школах та інших освітніх установах. Без дозволу можуть здійснювати свою професійну діяльність постійні кореспонденти засобів масової інформації, які отримали акредитацію міністерства закордонних справ Польщі. І це далеко не вичерпний список осіб, які можуть вільно працевлаштуватися у західного сусіда України. Незважаючи на характер роботи, яку виконуватимуть в Польщі громадяни України, не мусять також отримувати дозвіл на працевлаштування українці, які працюватимуть не довше 6 місяців протягом року. Польська фірма, яка хоче працевлаштувати сезонного працівника з України повинна лише повідомити про це відповідний районний відділ праці. Можливість заробити на кишенькові витрати мають також студенти з України, які навчаються в польських ВУЗах – для них законодавчо передбачений тримісячний термін праці в Польщі без відповідного дозволу (протягом канікул – в червні-серпні). Незважаючи на досить ліберальний підхід польського законодавства до працевлаштування українців, останні повинні пам’ятати про те, що відсутність потреби отримання дозволу на працевлаштування не звільняє від візового обов’язку, а відповідну працю можна виконувати виключно на території Польщі.




Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.
 

Архитектура

Дизайн интерьеров

Стройматериалы

 

Парки мира

  • Чехия. Вальдштейнский сад

    Praha 1, Letenska ul., Mala Strana. Именно здесь расположен Вальдштейнский сад (Vald tejnsk zahrada). Несмотря на то, что это буквально в центре Праги, тем, кто в этом городе впервые, не так-то просто самостоятельно сад отыскать.

  • Пещера «Золушка»

    Стоить посмотреть, потому что:
    - это уникальная гипсовая пещера между двумя государствами – Украиной и Молдовой, чьи трехэтажные
    подземные галереи простираются на расстояние до 90 километров
    - по своей протяженности среди гипсовых пещер занимает третье место в мире

  • Сан-суси. Величественный парк северо-западной Европы

    Северо-запад Европы. Германия. Потсдам. Сан-Суси. Парк “без забот”, в котором всегда слышен голос флейты и в каждом архитектурном элементе читается европейское, немецкое рококо.

  • Усадьба Ла Гранха - удивительный ландшафт

    Небольшой остров Майорка размерами 70х100 километров расположен в Средиземноморье. Он необыкновенно красив и разнообразен. С благоприятным, мягким климатом и сказочными пейзажами. Это самый крупный остров Балеарского архипелага, территория которого буквально усеяна природными национальными парками. Из всех регионов Испании, Майорка обладает самым высоким уровнем жизни.
    Парки Майорки, Усадьба Ла Гранха - удивительный парк который вас удевит своей красотой.

  • Усадьба в Качановке

    Это единственный образец дворцовой усадебной архитектуры, полностью сохранившийся до наших дней. В XIX веке Качановка стала местом паломничества людей искусства: Гоголя и Шевченко, Костомарова и Репина. Именно здесь Михаил Глинка создал свою знаменитую увертюру к опере «Руслан и Людмила», после чего беседку, где он работал, назвали «альтанкой Глинки». Расположение: Черниговская область, пос. Качановка, расстояние от г. Прилуки – 20 км, от г. Киева –150 км.

  • Сага о Хаге и не только. Особенности ландшафта и парков Швеции

    С юга Швецию охватывают зеленые поля, с запада - зеленые холмы, а на севере — это уже суровая тундра Лапландии. Световой день в Швеции зимой длится не более восьми часов, и небо все это время серое и пасмурное. Но, несмотря на внешнюю суровость, Швеция производит неизгладимое впечатление. В стране — уникальный ландшафт, прекрасные национальные природные парки и один из самых замечательных и знаменитых в мире рукотворных садов — первый в Швеции образец английского садово-паркового искусства — королевский парк Хага.